BMH1403P12A1A
DigiKeys produktnummer
4008-BMH1403P12A1A-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BMH1403P12A1A
Beskrivning
MOTOR 140MM IEC 25NM IP54 4600W
Tillverkarens standardleveranstid
5 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC-motor Servomotor 4000 varv/min 4,7kW 480VAC
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BMH1403P12A1A Modeller
Kategori
Moment - klassat (oz-in/mNm)
1971/13920
Tillverkare
Schneider Electric
Effekt - märkt
4,7kW
Serie
Storlek/dimension
Fyrkantig - 5,512" x 5,512" (140 x 140mm)
Förpackning
Box
Diameter - axel
0,945" (24,00mm)
Artikelstatus
Aktiv
Längd - skaft och lager
1,969" (50,00mm)
Typ
AC-motor
Monteringshålavstånd
5,118" (130,00mm)
Funktion
Servomotor
Termineringstyp
Kontakt
Spänning - märkt
480VAC