BMH1001T32F2A
DigiKeys produktnummer
4008-BMH1001T32F2A-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BMH1001T32F2A
Beskrivning
MTR 100MM IP65 KEY ENC MULTI128
Detaljerad beskrivning
AC-motor Servomotor 6000 varv/min 900W 240VAC
EDA-/CAD-modeller
BMH1001T32F2A Modeller
Kategori
Moment - klassat (oz-in/mNm)
467,3 / 3300
Effekt - märkt
900W
Serie
Storlek/dimension
Kvadrat - 3,937" x 3,937" (100,00mm x 100,00mm)
Diameter - axel
0,750" (19,05mm)
Längd - skaft och lager
1,570" (39,88mm)
Monteringshålavstånd
3,740" (95,00mm)
Funktion
Servomotor
Termineringstyp
Kontakt
Spänning - märkt
240VAC