BMH1001T32F1A
DigiKeys produktnummer
4008-BMH1001T32F1A-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BMH1001T32F1A
Beskrivning
MTR 100MM IP65 KEY ENC MULTI128
Tillverkarens standardleveranstid
5 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC-motor Servomotor 6000 varv/min 900W 240VAC
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BMH1001T32F1A Modeller
Kategori
Moment - klassat (oz-in/mNm)
467,3 / 3300
Tillverkare
Schneider Electric
Effekt - märkt
900W
Serie
Storlek/dimension
Kvadrat - 3,937" x 3,937" (100,00mm x 100,00mm)
Förpackning
Box
Diameter - axel
0,750" (19,05mm)
Artikelstatus
Aktiv
Längd - skaft och lager
1,570" (39,88mm)
Typ
AC-motor
Monteringshålavstånd
3,740" (95,00mm)
Funktion
Servomotor
Termineringstyp
Kontakt
Spänning - märkt
240VAC