BMH1001P01A2A
DigiKeys produktnummer
4008-BMH1001P01A2A-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BMH1001P01A2A
Beskrivning
MOTOR 100MM IP54 NOKEY ENC SINGL
Detaljerad beskrivning
AC-motor Servomotor 6000 varv/min 1,3kW 480VAC
EDA-/CAD-modeller
BMH1001P01A2A Modeller
Kategori
RPM
6000 varv/min
Moment - klassat (oz-in/mNm)
439 / 3100
Serie
Effekt - märkt
1,3kW
Storlek/dimension
Kvadrat - 3,937" x 3,937" (100,00mm x 100,00mm)
Diameter - axel
0,750" (19,05mm)
Längd - skaft och lager
1,570" (39,88mm)
Monteringshålavstånd
3,740" (95,00mm)
Spänning - märkt
480VAC