BMH0701P01A2A | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 4008-BMH0701P01A2A-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | BMH0701P01A2A |
Beskrivning | MOTOR 70MM IP54 NOKEY ENC SINGLE |
Tillverkarens standardleveranstid | 5 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | AC-motor Servomotor 8000 varv/min 700W 480VAC |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | BMH0701P01A2A Modeller |
Kategori | RPM 8000 varv/min |
Tillverkare Schneider Electric | Moment - klassat (oz-in/mNm) 184 / 1,300 |
Serie | Effekt - märkt 700W |
Förpackning Box | Storlek/dimension Square - 2.760" x 2.760" (70.10mm x 70.10mm) |
Artikelstatus Aktiv | Diameter - axel 0,430" (10,92mm) |
Typ AC-motor | Längd - skaft och lager 0,910" (23,11mm) |
Funktion Servomotor | Monteringshålavstånd 2,360" (59,94mm) |
Spänning - märkt 480VAC | Termineringstyp Kontakt |