SP2563-5260
DigiKeys produktnummer
2300-SP2563-5260-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SP2563-5260
Beskrivning
STEP, F2, SQ.56, 1.8, IP65, , BI
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Bipolär Stegmotorer Hybrid ramstorlek 200.0 steg 3 A 100VAC
Kategori
Moment - håll (oz-in / mNm)
141,6 / 1000
Tillv.
Storlek/dimension
Kvadrat - 2,205" x 2,205" (56,00mm x 56,00mm)
Serie
Diameter - axel
0,250" (6,35mm)
Förpackning
Box
Längd - skaft och lager
0,811" (20,60mm)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringshålavstånd
1,856" (47,14mm)
Typ
Hybrid
Termineringstyp
Trådledare
Spoltyp
Bipolär
Arbetstemperatur
-10°C-50°C
Spänning - märkt
100VAC
Spolresistans
0.75 Ohms
Strömklassning (Ampere)
3 A