SH1601-5240
DigiKeys produktnummer
2300-SH1601-5240-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SH1601-5240
Beskrivning
STEP, F2, SQ.60, 0.9, , , BIPOLA
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Bipolär Stegmotorer Hybrid ramstorlek 400.0 steg 2 A 24VDC
Kategori
Moment - håll (oz-in / mNm)
97,71 / 690
Tillv.
Storlek/dimension
Kvadrat - 2,362" x 2,362" (60,00mm x 60,00mm)
Serie
Diameter - axel
0,250" (6,35mm)
Förpackning
Box
Längd - skaft och lager
0,811" (20,60mm)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringshålavstånd
1,856" (47,14mm)
Typ
Hybrid
Termineringstyp
Trådledare
Spoltyp
Bipolär
Arbetstemperatur
-10°C-50°C
Spänning - märkt
24VDC
Spolresistans
1.2 Ohms
Strömklassning (Ampere)
2 A