9W2TP24P0H001
DigiKeys produktnummer
1688-2000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
9W2TP24P0H001
Beskrivning
FAN IMP MTRZD 221X71MM 24VDC
Detaljerad beskrivning
Fläkt Motoriserade impellrar 24VDC Rund - Diam. 221mm Kula 622,0 CFM (17,42m³/min) 4 trådledare
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
9W2TP24P0H001 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Effekt (Watt)
80.4 W
Arbetstemperatur
-13-158°F (-25-70°C)
Spänning - märkt
Godkännande myndighet
cURus, TUV
Storlek/dimension
Rund - Diam. 221mm
Vikt
2,6 lbs (1,2 kg)
Bredd
71,00mm
Strömklassning (Ampere)
3,35A
Luftflöde
622,0 CFM (17,42m³/min)
Spänningsintervall
16-36VDC
Statiskt tryck
2,130 in H2O (530,6 Pa)
Material - ram
Aluminium
Lagertyp
Kula
Material - blad
Plast
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
40 000tim vid 60°C