9TGA48P0G001
DigiKeys produktnummer
1688-1857-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
9TGA48P0G001
Beskrivning
FAN IMP MTRZD 175X69MM 48VDC
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Motoriserade impellrar 48VDC Rund - Diam. 175mm Kula 622,0 CFM (17,42m³/min) 4 trådledare
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
9TGA48P0G001 Modeller
Kategori
Brus
80,0dB(A)
Tillv.
Effekt (Watt)
168 W
Serie
RPM
Förpackning
Bulk
Terminering
4 trådledare
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-4-158°F (-20-70°C)
Spänning - märkt
Godkännande myndighet
cURus, TUV
Storlek/dimension
Rund - Diam. 175mm
Vikt
1,6 lbs (725,7 g)
Bredd
69,00mm
Strömklassning (Ampere)
3,5A
Luftflöde
622,0 CFM (17,42m³/min)
Spänningsintervall
36-72VDC
Statiskt tryck
4,420 in H2O (1100,0 Pa)