9GV1212P1G01
DigiKeys produktnummer
1688-2282-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
9GV1212P1G01
Beskrivning
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC WIRE
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 12VDC Fyrkantig - L 120mm x H 120mm Kula 192,6 CFM (5,39m³/min) 4 trådledare
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
9GV1212P1G01 Modeller
Kategori
Brus
60,0dB(A)
Tillv.
Effekt (Watt)
25.2 W
Serie
RPM
Förpackning
Box
Terminering
4 trådledare
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-4-158°F (-20-70°C)
Spänning - märkt
Godkännande myndighet
CSA, TUV, UL
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 120mm x H 120mm
Vikt
0,794 lb (360,15 g)
Bredd
38,00mm
Strömklassning (Ampere)
2,10A
Luftflöde
192,6 CFM (5,39m³/min)
Spänningsintervall
10,2-13,8VDC
Statiskt tryck
1,063 in H2O (264,8 Pa)
Material - ram
Plast
Lagertyp
Kula
Material - blad
Plast
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
40 000tim vid 60°C