9AD1201H1H
DigiKeys produktnummer
1688-2225-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
9AD1201H1H
Beskrivning
FAN 120X38MM 90/264VAC LSS
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläktar Tubeaxial 100-240VAC Fyrkantig - L 120mm x H 120mm Kula 106,0 CFM (2,97m³/min) 2 lägen rektangulär kontakt
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
9AD1201H1H Modeller
Kategori
Brus
42,0dB(A)
Tillverkare
Sanyo Denki America Inc.
Effekt (Watt)
4,40W
Serie
RPM
3250 varv/min
Förpackning
Box
Terminering
2 lägen rektangulär kontakt
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-4-167°F (-20-75°C)
Spänning - märkt
100-240VAC
Godkännande myndighet
CE, CSA, PSE, TUV, UL
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 120mm x H 120mm
Vikt
0,639 lb (289,85 g)
Bredd
38,00mm
Strömklassning (Ampere)
0,080A
Luftflöde
106,0 CFM (2,97m³/min)
Spänningsintervall
90-240VAC
Statiskt tryck
0,340 in H2O (84,7 Pa)
Material - ram
Plast
Lagertyp
Kula
Material - blad
Plast
Fläkttyp
Tubeaxial
Livslängd @ temp.
60 000tim vid 60°C