109BM24GC2-1
DigiKeys produktnummer
1688-1039-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
109BM24GC2-1
Beskrivning
FAN BLOWER 97.2X33MM 24VDC WIRE
Detaljerad beskrivning
Fläkt Fläkt 24VDC Rektangulär/avrundad - L 97,2 x H 94,4mm Kula 28,9 CFM (0,809m³/min) 3 trådledare
EDA-/CAD-modeller
109BM24GC2-1 Modeller
Kategori
Brus
51,5dB(A)
Tillv.
Effekt (Watt)
7.44 W
Arbetstemperatur
-4-158°F (-20-70°C)
Storlek/dimension
Rektangulär/avrundad - L 97,2 x H 94,4mm
Vikt
0,386 lb (175,09 g)
Bredd
33,00mm
Strömklassning (Ampere)
0,310A
Luftflöde
28,9 CFM (0,809m³/min)
Spänningsintervall
12-27,6VDC
Statiskt tryck
1,129 in H2O (281,0 Pa)
Livslängd @ temp.
40 000tim vid 60°C