109BD12FD2
DigiKeys produktnummer
109BD12FD2-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
109BD12FD2
Beskrivning
FAN BLOWER 76X30MM 12VDC WIRE
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Fläkt 12VDC Fyrkantig/avrundad - L 76mm x H 75,5mm Kula 10,9 CFM (0,305m³/min) 3 trådledare
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
109BD12FD2 Modeller
Kategori
Brus
37,0dB(A)
Tillv.
Effekt (Watt)
3.24 W
Serie
RPM
Förpackning
Box
Terminering
3 trådledare
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-4-158°F (-20-70°C)
Spänning - märkt
Godkännande myndighet
CSA, TUV, UL
Storlek/dimension
Fyrkantig/avrundad - L 76mm x H 75,5mm
Vikt
0,222 lb (100,7 g)
Bredd
30,00mm
Strömklassning (Ampere)
0,270A
Luftflöde
10,9 CFM (0,305m³/min)
Spänningsintervall
10,2-13,8VDC
Statiskt tryck
0,394 in H2O (98,1 Pa)
Material - ram
Plast
Lagertyp
Kula
Material - blad
Plast
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
40 000tim vid 60°C