109BC24FC7-1
DigiKeys produktnummer
109BC24FC7-1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
109BC24FC7-1
Beskrivning
FAN BLOWER 51X15MM 24VDC WIRE
Detaljerad beskrivning
Fläkt Fläkt 24VDC Fyrkantig/avrundad - L 51mm x H 52,6mm Kula 3,6 CFM (0,101m³/min) 3 trådledare
Kategori
Brus
38,0dB(A)
Tillv.
Effekt (Watt)
960 mW
Terminering
3 trådledare
Arbetstemperatur
-4-158°F (-20-70°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig/avrundad - L 51mm x H 52,6mm
Bredd
15,00mm
Strömklassning (Ampere)
0,040A
Luftflöde
3,6 CFM (0,101m³/min)
Spänningsintervall
12-27,6VDC
Statiskt tryck
0,520 in H2O (129,5 Pa)
Livslängd @ temp.
40 000tim vid 60°C