Bilden för MTSW-107-08-G-D-300 är inte tillgänglig
MTSW-107-08-G-D-300
DigiKeys produktnummer
612-MTSW-107-08-G-D-300-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MTSW-107-08-G-D-300
Beskrivning
CONN HEADER VERT 14POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
4 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 14 positioner 0,100" (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MTSW-107-08-G-D-300 Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,300" (7,62mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,130" (3,30mm)
Serie
Övergripande kontaktlängd
0,530" (13,46mm)
Förpackning
Bulk
Isoleringshöjd
0,100" (2,54mm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktform
Kvadrat
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
10,0µin (0,25µm)
Delning - hopkoppling
Kontaktytbehandling - polstift
Guld
Antal positioner
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Antal rader
2
Isoleringsmaterial
Polyester (glasfylld)
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Svart
Mantling
Okapslad
Strömklassning (Ampere)
3A