Bilden för MTMM-104-02-G-D-150 är inte tillgänglig
MTMM-104-02-G-D-150
DigiKeys produktnummer
MTMM-104-02-G-D-150-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MTMM-104-02-G-D-150
Beskrivning
CONN HEADER VERT 8POS 2MM
Tillverkarens standardleveranstid
4 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 8 positioner 0,079" (2,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MTMM-104-02-G-D-150 Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,150" (3,81mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,046" (1,17mm)
Serie
Övergripande kontaktlängd
0,255" (6,48mm)
Förpackning
Bulk
Isoleringshöjd
0,059" (1,50mm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktform
Kvadrat
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
20,0µin (0,51µm)
Delning - hopkoppling
Kontaktytbehandling - polstift
Guld
Antal positioner
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Antal rader
2
Isoleringsmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Svart
Mantling
Okapslad
Strömklassning (Ampere)
3A