Bilden för MTLW-107-07-H-D-280 är inte tillgänglig
MTLW-107-07-H-D-280
DigiKeys produktnummer
MTLW-107-07-H-D-280-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MTLW-107-07-H-D-280
Beskrivning
CONN HEADER VERT 14POS 2.54MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 14 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA-/CAD-modeller
MTLW-107-07-H-D-280 Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,280" (7,11mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,090" (2,29mm)
Serie
Övergripande kontaktlängd
0,430" (10,92mm)
Isoleringshöjd
0,060" (1,52mm)
30,0µin (0,76µm)
Antal rader
2
Isoleringsmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
5,2A per kontakt