Bilden för MTLW-106-08-T-S-236 är inte tillgänglig
MTLW-106-08-T-S-236
DigiKeys produktnummer
MTLW-106-08-T-S-236-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MTLW-106-08-T-S-236
Beskrivning
CONN HEADER VERT 6POS 2.54MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 6 positioner 0,100" (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MTLW-106-08-T-S-236 Modeller
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,236" (6,00mm)
Serie
Kontaktlängd - polstift
0,234" (5,94mm)
Övergripande kontaktlängd
0,530" (13,46mm)
Isoleringshöjd
0,060" (1,52mm)
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Delning - hopkoppling
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Antal rader
1
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Strömklassning (Ampere)
5,2A per kontakt