Bilden för MTLW-106-06-F-D-188 är inte tillgänglig
MTLW-106-06-F-D-188
DigiKeys produktnummer
MTLW-106-06-F-D-188-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MTLW-106-06-F-D-188
Beskrivning
CONN HEADER VERT 12POS 2.54MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 12 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA-/CAD-modeller
MTLW-106-06-F-D-188 Modeller
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,188" (4,79mm)
Serie
Kontaktlängd - polstift
0,052" (1,32mm)
Övergripande kontaktlängd
0,300" (7,62mm)
Isoleringshöjd
0,060" (1,52mm)
3,00µin (0,076µm)
Antal positioner
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Antal rader
2
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
5,2A per kontakt