MTLW-106-05-T-S-210
DigiKeys produktnummer
MTLW-106-05-T-S-210-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MTLW-106-05-T-S-210
Beskrivning
CONN HEADER VERT 6POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
4 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 6 positioner 0,100" (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MTLW-106-05-T-S-210 Modeller
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,210" (5,33mm)
Serie
Kontaktlängd - polstift
0,065" (1,65mm)
Förpackning
Bulk
Övergripande kontaktlängd
0,335" (8,51mm)
Artikelstatus
Aktiv
Isoleringshöjd
0,060" (1,52mm)
Kontaktdonstyp
Kontaktform
Kvadrat
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Delning - hopkoppling
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Antal positioner
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Antal rader
1
Isoleringsmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Antal inlästa positioner
Alla
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Stil
Brandklassning av material
UL94 V-0
Mantling
Okapslad
Isolering, färg
Svart
Monteringstyp
Strömklassning (Ampere)
5,2A per kontakt