Bilden för MTLW-104-05-G-S-220 är inte tillgänglig
MTLW-104-05-G-S-220
DigiKeys produktnummer
MTLW-104-05-G-S-220-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MTLW-104-05-G-S-220
Beskrivning
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 4 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA-/CAD-modeller
MTLW-104-05-G-S-220 Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,220" (5,59mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,055" (1,40mm)
Serie
Övergripande kontaktlängd
0,335" (8,51mm)
Isoleringshöjd
0,060" (1,52mm)
10,0µin (0,25µm)
Antal rader
1
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
5,2A per kontakt