Bilden för MTLW-103-07-F-D-280 är inte tillgänglig
MTLW-103-07-F-D-280
DigiKeys produktnummer
MTLW-103-07-F-D-280-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MTLW-103-07-F-D-280
Beskrivning
CONN HEADER VERT 6POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
4 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 6 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA-/CAD-modeller
MTLW-103-07-F-D-280 Modeller
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,280" (7,11mm)
Serie
Kontaktlängd - polstift
0,090" (2,29mm)
Förpackning
Bulk
Övergripande kontaktlängd
0,430" (10,92mm)
Artikelstatus
Aktiv
Isoleringshöjd
0,060" (1,52mm)
Kontaktdonstyp
Kontaktform
Kvadrat
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Delning - hopkoppling
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
3,00µin (0,076µm)
Antal positioner
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Antal rader
2
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Radmellanrum - hopkoppling
Isoleringsmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Antal inlästa positioner
Alla
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Stil
Brandklassning av material
UL94 V-0
Mantling
Okapslad
Isolering, färg
Svart
Monteringstyp
Strömklassning (Ampere)
5,2A per kontakt