HTSW-104-23-G-D
DigiKeys produktnummer
HTSW-104-23-G-D-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HTSW-104-23-G-D
Beskrivning
CONN HEADER VERT 8POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
4 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 8 positioner 0,100" (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
HTSW-104-23-G-D Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,230" (5,84mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,115" (2,92mm)
Serie
Övergripande kontaktlängd
0,445" (11,30mm)
Förpackning
Påse
Isoleringshöjd
0,100" (2,54mm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktform
Kvadrat
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
10,0µin (0,25µm)
Delning - hopkoppling
Kontaktytbehandling - polstift
Guld
Antal positioner
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Antal rader
2
Isoleringsmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-55°C-125°C