HLE-120-02-L-DV-TE-TR
DigiKeys produktnummer
HLE-120-02-L-DV-TE-TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HLE-120-02-L-DV-TE-TR
Beskrivning
CONN RCPT 40POS 0.1 GOLD PCB
Detaljerad beskrivning
40 Positioner Uttag Kontakt 0,100" (2,54mm) Genomgående hål Guld
EDA-/CAD-modeller
HLE-120-02-L-DV-TE-TR Modeller
10,0µin (0,25µm)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Isoleringshöjd
0,138" (3,50mm)
Kontaktdonstyp
Kontaktlängd - polstift
0,120" (3,05mm)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Antal positioner
Strömklassning (Ampere)
4,1A per kontakt
Spänningsvärde
400VAC
Radmellanrum - hopkoppling
0,100" (2,54mm)