HLE-120-02-G-DV-TE är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
I lager: 0
Datablad
40 Positioner Uttag Kontakt 0,100" (2,54mm) Genomgående hål Guld
HLE-120-02-G-DV-TE
DigiKeys produktnummer
HLE-120-02-G-DV-TE-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HLE-120-02-G-DV-TE
Beskrivning
CONN RCPT 40POS 0.1 GOLD PCB
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
HLE-120-02-G-DV-TE Modeller
10,0µin (0,25µm)
Förpackning
Rör
Isoleringshöjd
0,138" (3,50mm)
Kontaktdonstyp
Kontaktlängd - polstift
0,120" (3,05mm)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Kontaktytbehandling - polstift
Guld
Antal positioner
Strömklassning (Ampere)
4,1A per kontakt
Spänningsvärde
400VAC
Radmellanrum - hopkoppling
0,100" (2,54mm)