HLE-120-02-F-DV-TE
DigiKeys produktnummer
HLE-120-02-F-DV-TE-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HLE-120-02-F-DV-TE
Beskrivning
CONN RCPT 40POS 0.1 GOLD PCB
Tillverkarens standardleveranstid
4 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
40 Positioner Uttag Kontakt 0,100" (2,54mm) Genomgående hål Guld
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
HLE-120-02-F-DV-TE Modeller
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Serie
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
3,00µin (0,076µm)
Förpackning
Rör
Isolering, färg
Svart
Artikelstatus
Aktiv
Isoleringshöjd
0,138" (3,50mm)
Kontaktdonstyp
Kontaktlängd - polstift
0,120" (3,05mm)
Kontakttyp
Honuttag
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Stil
Kort till kort
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Antal positioner
Strömklassning (Ampere)
4,1A per kontakt
Antal inlästa positioner
Alla
Spänningsvärde
400VAC
Delning - hopkoppling
Isoleringsmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Antal rader
2
Kontaktform
Kvadrat
Radmellanrum - hopkoppling
0,100" (2,54mm)