HCSD-05-D-11.40-01-N-G-R
DigiKeys produktnummer
SAM8915-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HCSD-05-D-11.40-01-N-G-R
Beskrivning
CONN SOCKET IDC DUAL 10POS
Tillverkarens standardleveranstid
4 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 Rektangulära kabelmonteringar Sockel till uttag, omvänd 0,950' (289,56mm, 11,40")
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
HCSD-05-D-11.40-01-N-G-R Modeller
Kategori
Delning - kabel
0,050" (1,27mm)
Tillverkare
Samtec Inc.
Längd
0,950' (289,56mm, 11,40")
Serie
Egenskaper
Polariseringsnyckel
Förpackning
Bulk
Färg
Grått, band
Artikelstatus
Aktiv
Skärmning
Oskärmad
Kontaktdonstyp
Sockel till uttag, omvänd
Kabelterminering
IDC
Antal positioner
10
Kontaktytbehandling
Guld
Antal rader
2
Kontaktyta, tjocklek
10,0µin (0,25µm)
Delning - anslutning
0,100" (2,54mm)