CL31Z476MRKVPNE
DigiKeys produktnummer
1276-CL31Z476MRKVPNETR-ND - Remsa och spole (TR)
1276-CL31Z476MRKVPNECT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CL31Z476MRKVPNE
Beskrivning
CAP CER 47UF 4V X7T 1206
Detaljerad beskrivning
47 µF ±20% 4V Keramiska kondensatorer X7T 1206 (metrisk 3216)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
General Purpose
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,075" (1,90mm)