CL31C271JGFNNNE är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Samsung Electro-Mechanics
I lager: 0
Datablad
Direkt
KYOCERA AVX
I lager: 1 846
Datablad
Uppgradering
KYOCERA AVX
Uppgradering
TDK
Murata Electronics
Parametrisk ekvivalent
KEMET
270 pF ±5% 500V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 1206 (metrisk 3216)
CL31C271JGFNNNE
DigiKeys produktnummer
1276-3242-2-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CL31C271JGFNNNE
Beskrivning
CAP CER 270PF 500V C0G/NP0 1206
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
CL31C271JGFNNNE Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,055" (1,40mm)