CL21A106KOQNNNE
DigiKeys produktnummer
1276-1096-2-ND - Remsa och spole (TR)
1276-1096-1-ND - Remsbit (CT)
1276-1096-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CL21A106KOQNNNE
Beskrivning
CAP CER 10UF 16V X5R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
29 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µF ±10% 16V Keramiska kondensatorer X5R 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CL21A106KOQNNNE Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,055" (1,40mm)