CL10Z106MQ9VPNC
DigiKeys produktnummer
1276-CL10Z106MQ9VPNCTR-ND - Remsa och spole (TR)
1276-CL10Z106MQ9VPNCCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CL10Z106MQ9VPNC
Beskrivning
CAP CER 10UF 6.3V X7T 0603
Tillverkarens standardleveranstid
31 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µF ±20% 6,3V Keramiska kondensatorer X7T 0603 (metrisk 1608)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
General Purpose
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,039" (1,00mm)