CL10A225KO8NNNC
DigiKeys produktnummer
1276-1040-2-ND - Remsa och spole (TR)
1276-1040-1-ND - Remsbit (CT)
1276-1040-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CL10A225KO8NNNC
Beskrivning
CAP CER 2.2UF 16V X5R 0603
Detaljerad beskrivning
2.2 µF ±10% 16V Keramiska kondensatorer X5R 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
CL10A225KO8NNNC Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)