CL05B473KO5NNWC är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Samsung Electro-Mechanics
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Samsung Electro-Mechanics
I lager: 0
Datablad
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
YAGEO
YAGEO
KEMET
KEMET
0.047 µF ±10% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
CL05B473KO5NNWC
DigiKeys produktnummer
1276-CL05B473KO5NNWCTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CL05B473KO5NNWC
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 16V X7R 0402
Tillverkarens standardleveranstid
31 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)