CL05B472JA5NNNC har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
KEMET
I lager: 13 514
Datablad
Uppgradering
Murata Electronics
I lager: 250 564
Datablad
KYOCERA AVX
Similar
Würth Elektronik
4700 pF ±5% 25V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
CL Series 1812(4532 Metric) 22
CL05B472JA5NNNC
DigiKeys produktnummer
1276-1567-2-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CL05B472JA5NNNC
Beskrivning
CAP CER 4700PF 25V X7R 0402
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
CL05B472JA5NNNC Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Föråldrad
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)