CL05B224KO5NNND
DigiKeys produktnummer
1276-CL05B224KO5NNNDTR-ND - Remsa och spole (TR)
1276-CL05B224KO5NNNDCT-ND - Remsbit (CT)
1276-CL05B224KO5NNNDDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CL05B224KO5NNND
Beskrivning
CAP CER 0.22UF 16V X7R 0402
Tillverkarens standardleveranstid
31 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.22 µF ±10% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CL05B224KO5NNND Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)