CL05B104KP5NNNC
DigiKeys produktnummer
1276-1002-2-ND - Remsa och spole (TR)
1276-1002-1-ND - Remsbit (CT)
1276-1002-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CL05B104KP5NNNC
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 10V X7R 0402
Tillverkarens standardleveranstid
31 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.1 µF ±10% 10V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
CL05B104KP5NNNC Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)