CL05A105KQ5NNNC
DigiKeys produktnummer
1276-1010-2-ND - Remsa och spole (TR)
1276-1010-1-ND - Remsbit (CT)
1276-1010-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CL05A105KQ5NNNC
Beskrivning
CAP CER 1UF 6.3V X5R 0402
Detaljerad beskrivning
1 µF ±10% 6,3V Keramiska kondensatorer X5R 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
CL05A105KQ5NNNC Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)