CL05A105KO5NNNC
DigiKeys produktnummer
1276-1067-2-ND - Remsa och spole (TR)
1276-1067-1-ND - Remsbit (CT)
1276-1067-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CL05A105KO5NNNC
Beskrivning
CAP CER 1UF 16V X5R 0402
Detaljerad beskrivning
1 µF ±10% 16V Keramiska kondensatorer X5R 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
CL05A105KO5NNNC Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)