CL03A105KQ3CSNC | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | CL03A105KQ3CSNC |
Beskrivning | CAP CER 1UF 6.3V X5R 0201 |
Tillverkarens standardleveranstid | 31 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 1 µF ±10% 6,3V Keramiska kondensatorer X5R 0201 (metrisk 0603) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | CL03A105KQ3CSNC Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-85°C |
Serie | Tillämpningar |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Monteringstyp |
Artikelstatus Aktiv | Inkapsling/låda 0201 (metrisk 0603) |
Kapacitans | Storlek/dimension L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm) |
Tolerans ±10% | Tjocklek (max) 0,013" (0,33mm) |