CIGT201608EHR47MNE
DigiKeys produktnummer
1276-6895-2-ND - Remsa och spole (TR)
1276-6895-1-ND - Remsbit (CT)
1276-6895-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CIGT201608EHR47MNE
Beskrivning
FIXED IND 470NH 4.3A 27 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
29 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
470 nH Avskärmad Tunnfilm Induktor 4.3 A Max. 27mOhm 0806 (metrisk 2016)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CIGT201608EHR47MNE Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
4,6A
Tillv.
Skärmning
Avskärmad
Serie
Likströmsresistans (DCR)
Max. 27mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
1 MHz
Typ
Tunnfilm
Monteringstyp
Ytmontering
Material - kärna
Inkapsling/låda
0806 (metrisk 2016)
Induktans
Leverantörens enhetsförpackning
0806 (metrisk 2016)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,063" (2,00 x 1,60mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,031" (0,80mm)