CIGT201208EH1R0MNE
DigiKeys produktnummer
1276-6886-2-ND - Remsa och spole (TR)
1276-6886-1-ND - Remsbit (CT)
1276-6886-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CIGT201208EH1R0MNE
Beskrivning
FIXED IND 1UH 3.1A 55 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
29 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µH Avskärmad Tunnfilm Induktor 3.1 A Max. 55mOhm 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CIGT201208EH1R0MNE Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
3,2A
Tillv.
Skärmning
Avskärmad
Serie
Likströmsresistans (DCR)
Max. 55mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
1 MHz
Typ
Tunnfilm
Monteringstyp
Ytmontering
Material - kärna
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Induktans
Leverantörens enhetsförpackning
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,031" (0,80mm)