TS04-66-95-BK-160-SMT
DigiKeys produktnummer
2223-TS04-66-95-BK-160-SMT-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TS04-66-95-BK-160-SMT
Beskrivning
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Taktila brytare SPST-NO Reglerat från ovan Ytmontering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TS04-66-95-BK-160-SMT Modeller
Kategori
Styrdonsorientering
Reglerat från ovan
Tillv.
Termineringstyp
Måsvinge
Serie
Kontur
6,00mm x 6,00mm
Förpackning
Påse
Belysning
Icke-belyst
Artikelstatus
Aktiv
Operativ styrka
160gf
Krets
SPST-NO
Arbetstemperatur
-30°C-80°C
Brytarfunktion
Av-Mom
Styrdonsmaterial
Polyamid (PA66), nylon 6/6
Kontaktklassning @ spänning
0,05A vid 12VDC
Brytarrörelse
0,25mm
Styrdonstyp
Standard
Mekanisk livslängd
80 000 cykler
Monteringstyp
Basproduktens nummer
Styrdonets höjd från kretskort, vertikalt
9,50mm