TBLH10-350-06BK
TBLH10-350-06BK
The Ultimate Guide to Terminal Block Selection
TBLH10-350-06BK
DigiKeys produktnummer
102-TBLH10-350-06BK-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TBLH10-350-06BK
Beskrivning
TERMINAL BLOCK, SCREWLESS, HIGH
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
6 Kopplingsplintar - ledning till kort Vågrätt till kortet 0,138" (3,50mm) Genomgående hål
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TBLH10-350-06BK Modeller
Kategori
Spänning
300 V
Tillverkare
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Ledningsdimension
16-24AWG
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Tråg
Ledningsterminering
Skruvlös - tryckknapp med klämma
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Tryckknapp aktiverad
Antal nivåer
1
Färg
Svart
Positioner per nivå
6
Arbetstemperatur
-40°C-130°C
Stigning
0,138" (3,50mm)
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Hopkopplingsriktning
Vågrätt till kortet
Kontaktmaterial - plätering
Kopparlegering - förtennad
Ström
10 A