TBL001-381-02GY-2GY
TBL001-381-02GY-2GY
The Ultimate Guide to Terminal Block Selection
TBL001-381-02GY-2GY
DigiKeys produktnummer
102-6357-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TBL001-381-02GY-2GY
Beskrivning
TERMINAL BLOCK, SCREWLESS, 3.81,
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2 Kopplingsplintar - ledning till kort Vågrätt till kortet 0,150" (3,81mm) Genomgående hål
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TBL001-381-02GY-2GY Modeller
Kategori
Ledningsdimension
18-20 AWG
Tillverkare
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Monteringstyp
Genomgående hål
Serie
Ledningsterminering
Skruvlös - tryckknapp med klämma
Förpackning
Tråg
Egenskaper
Blockering (sida), tryckknapp aktiverad
Artikelstatus
Aktiv
Färg
Grå
Antal nivåer
1
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Positioner per nivå
2
Höljesmaterial
Polyamid (PA66), nylon 6/6
Stigning
0,150" (3,81mm)
Kontaktmaterial - plätering
Kopparlegering - förtennad
Hopkopplingsriktning
Vågrätt till kortet
Klämmaterial - plätering
Stål, rostfritt
Ström
5 A
Basproduktens nummer
Spänning
300 V