PTN10-E500HB10
DigiKeys produktnummer
2223-PTN10-E500HB10-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTN10-E500HB10
Beskrivning
TRIMMER 500KOHM 0.15W PC PIN TOP
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
500 kOhms 0,15W PC-stift Genomgående hål Trimpotentiometer Kol 1.0 Varv Toppjustering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PTN10-E500HB10 Modeller
Tolerans
±10%
Tillverkare
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Antal varv
1.0
Serie
Justeringstyp
Toppjustering
Förpackning
Påse
Resistiva material
Kol
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Resistans
500 kOhms
Termineringstyp
PC-stift
Effekt (Watt)
0,15W
Storlek/dimension
Rund - 0,406" diam. (10,30mm)