PTN10-B200SB20
DigiKeys produktnummer
2223-PTN10-B200SB20-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTN10-B200SB20
Beskrivning
TRIMMER 200K OHM 0.15W PC PIN
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
200 kOhms 0,15W PC-stift Genomgående hål Trimpotentiometer Kol 1.0 Varv Sidojustering
EDA-/CAD-modeller
PTN10-B200SB20 Modeller
Tolerans
±20%
Tillverkare
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Antal varv
1.0
Serie
Justeringstyp
Sidojustering
Förpackning
Påse
Resistiva material
Kol
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Resistans
200 kOhms
Termineringstyp
PC-stift
Effekt (Watt)
0,15W
Storlek/dimension
Rund - 0,406" diam. (10,30mm)