PT01-D120D-B104
DigiKeys produktnummer
2223-PT01-D120D-B104-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PT01-D120D-B104
Beskrivning
POT 100K OHM 1/20W CARBON LINEAR
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100k Ohm 1 sektion Linjär Genomgående hål Potentiometer Inga 1.0 Varv Kol 0,05W, 1/20W PC-stift
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PT01-D120D-B104 Modeller
Kategori
Antal sektioner
1
Tillverkare
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Justeringstyp
Toppjustering
Serie
Rotation
285°
Förpackning
Tråg
Resistiva material
Kol
Artikelstatus
Aktiv
Termineringstyp
PC-stift
Resistans (Ohm)
100k
Styrdonstyp
Med plan
Tolerans
±20%
Styrdonslängd
0,787" (20,00mm)
Effekt (Watt)
0,05W, 1/20W
Styrdonsdiameter
0,236" (6,00mm)
Inbyggd brytare
Inga
Monteringstyp
Genomgående hål
Antal varv
1.0
Storlek - kropp
Rektangulär - Yta 0,492" x 0,394" (12,50mm x 10,00mm)