MPB01-1B54-S-CAP-R-D
DigiKeys produktnummer
2223-MPB01-1B54-S-CAP-R-D-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MPB01-1B54-S-CAP-R-D
Beskrivning
SPST, THROUGH HOLE, 5.4 MM PUSH,
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Tryckknappsbrytare SPST-NO Standard Genomgående hål
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MPB01-1B54-S-CAP-R-D Modeller
Kategori
Strömklassning (Ampere)
14mA (DC)
Tillv.
Märkspänning - DC
28 V
Serie
Styrdonstyp
Rund, knapp
Förpackning
Påse
Styrdonsmärke
Ingen märkning
Artikelstatus
Aktiv
Färg - styrdon/lock
Röd
Monteringstyp
Genomgående hål
Termineringstyp
PC-stift
Typ
Standard
Arbetstemperatur
-25°C-80°C