CSS-12048-208
DigiKeys produktnummer
2223-CSS-12048-208-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CSS-12048-208
Beskrivning
SPEAKER 8OHM 10W TOP PORT 90DB
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
8 Ohms General Purpose Högtalare 10 W 80 Hz ~ 120 Hz Topp Runt
Kategori
Effekt - märkt
10 W
Tillverkare
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Effekt - max
15 W
Serie
Portplats
Topp
Förpackning
Box
Form
Runt
Artikelstatus
Aktiv
Material - kon
Papper
Teknologi
Magnetisk
Material - magnet
Ferrit
Typ
General Purpose
Terminering
Lödögla(or)
Frekvensomfång
80 Hz ~ 120 Hz
Storlek/dimension
4,685" diam. (119,00mm)
Frekvens - självresonant
100 Hz
Höjd - monterad (max)
1,870" (47,50mm)
Impedans
8 Ohms
Arbetstemperatur
-20°C-60°C
Effektivitet - dBA
90,00
Distortionsklassning
Max. 8% vid 1kHz, 500mm, 1W
Effektivitet - testning
1W/500mm