CSS-1021028N
DigiKeys produktnummer
102-3849-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CSS-1021028N
Beskrivning
SPEAKER 8OHM 10W TOP PORT 107DB
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
8 Ohms General Purpose Högtalare 10 W 92 Hz ~ 7.8 kHz Topp Rund, Kvadrat ram
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CSS-1021028N Modeller
Kategori
Effektivitet - typ
Ljudtrycksnivå (SPL)
Tillverkare
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Effekt - märkt
10 W
Serie
Effekt - max
12 W
Förpackning
Box
Portplats
Topp
Artikelstatus
Aktiv
Form
Rund, Kvadrat ram
Teknologi
Magnetisk
Material - kon
Papper/skumplast
Typ
General Purpose
Material - magnet
Nd-Fe-B
Frekvensomfång
92 Hz ~ 7.8 kHz
Terminering
Lödögla(or)
Frekvens - självresonant
115 Hz
Storlek/dimension
L 4,016" x B 4,016" (102,00 x 102,00mm)
Impedans
8 Ohms
Höjd - monterad (max)
1,398" (35,50mm)
Effektivitet - dBA
107,00
Basproduktens nummer
Effektivitet - testning
1W/100mm